Facebook – doposud nejrozšířenější sociální síť v historii, kterou využíváme nejčastěji ke komunikaci s přáteli, případně ke sdílení videí či fotografií. Přece jen dnes už není Facebook využívaný v takové míře, jako dříve. Spousta lidí má pouze aplikaci Messenger, kde je ve spojení s přáteli, a Facebook účet maže. A jak se tato sociální síť postupem času vyvíjela?
Instagram – aplikace určená v 99% ke sdílení fotografií a videí, kde můžeme zároveň komunikovat s lidmi i ve formě soukromých zpráv. Na kteroukoliv osobu, si můžeme zapnout upozornění, a tím pádem nám neunikne žádná nová událost. Příspěvky můžeme sdílet, komentovat, likovat, ale také ukládat do svých osobních sbírek. Bohužel ale ukládat příspěvky do galerie v telefonu nelze.
Snapchat– přesouváme se k části, která byla vytvořena pouze pro mobily a tablety. Slouží opět ke sdílení fotografií, buď soukromě, nebo veřejně. Každopádně, vždy jsou fotky ukryté ve zprávách, které když otevřeme, můžeme je sledovat pouze po určitou dobu, kterou si odesílatel nastavil. Každá aktivita, kterou provedeme ať už v chatu s danou osobou, nebo s přijatou fotkou, se té druhé osobě zobrazí, a tedy bude o všem vědět.
YouTube- stránka, nebo aplikace, kterou všichni známe a využíváme téměř denně. Tentokrát neslouží k osobní komunikaci, ale pouze ke sdílení videí – profesionálních, amatérských, osobních. YouTube je svět, kde se pohybuje v drtivé většině hudba, videoblogy, záznamy z akcí, trailery k filmům, ale také streamy.
Twitter- další velmi rozšířená aplikace, velmi podobná facebooku, už kvůli sdílení všemožných pocitů, zážitků, emocí, citátů, popřípadě fotografií. I zde je možné kontaktovat danou osobu ve formě soukromé zprávy.
Pinterest– aplikace sloužící pouze ke sdílení obrázků, které mají mít inspirační, motivační, nebo povzbuzující účinek. Na profilu si vytvoříme nástěnky s upřesňujícími názvy, do kterých si později můžeme uložit vhodné obrázky. Na stejném principu funguje také aplikace “We Heart It”.